Rodzaje hydromasaży

Masaż wodny jest najbardziej popularnym. Z dysz umieszczonych na bocznych ściankach wanny, na oparciu wanny i w miejscu ułożenia stóp, wypływa strumień wody, który może być wzbogacony pęcherzykami powietrza, co powoduje wzmocnienie strumienia wody wydostającego się z dysz. Ilość dysz jest uzależniona od wielkości wanny oraz systemu hydromasażu. Skuteczność masażu uzależniona jest od odpowiedniego ustawienia dysz, ponieważ każda z dysz jest dyszą kierunkową , tak wiec możemy ustawić najbardziej dla nas efektywny i skuteczny masaż . Masaż wodny poprzez swoje działanie mechaniczne, rozluźnia nie tylko mięśnie jak również i tkanki w ten sposób zwiększa ukrwienie tętnicze i powoduje lepszy przepływ krwi i limfy . Powoduje rozszerzenie naczyń skórnych oraz zwiększa przepływ krwi w kierunku serca. Masaż powietrzny polega na umieszczeniu dysz w dnie wanny. Wydobywające się z nich odrobiny powietrza, sprawiają wrażenie delikatnego łaskotania, pobudzając w ten sposób receptory skóry, co powoduje lepsze jej masowanie, poprawę jej ukrwienia oraz zmniejszenie napięcia mięśni. Ciało poprzez ten masaż zostaje odprężone i odświeżone, co zwiększa ogólną wydolność całego organizmu. Masaż wodno-powietrzny jest połączeniem opisanych powyżej systemów masaży. Połączenie takie jest bardzo popularne, a co za tym idzie, bardzo efektywne. Istnieje bowiem możliwość zwiększenia funkcji hydromasażu poprzez zamontowanie zaworu trójdrożnego, który poprzez połączenie pracy pompy wodnej z kompresorem powietrza wzmacnia intensywność masażu wodnego aż o 100%. Oba układy można także uruchamiać niezależnie. Masaż wodny, czy też wodno-powietrzny, ma za zadanie w jak najkrótszym czasie rozluźnić nasze mięśnie, zwiększyć ukrwienie organizmu i poprawić naszą wydolność i samopoczucie. Oświetlenie w naszych wannach zastosowaliśmy nowoczesne oświetlenie LED charakteryzujące się dużą jasnością i niskim zużyciem energii. Energooszczędne , a przy tym trwałe moduły, praktycznie eliminują konieczność ich wymiany. Nie emitują szkodliwego promieniowania UV, oraz dużej ilości ciepła, co pozwala na eksploatację bez użycia wody jako czynnika chłodzącego. Oferujemy dwa rodzaje oświetlenia:
 • Jednokolorowe – MONO kolor
 • Wielokolorowe – FULL przeznaczone do zabiegów koloroterapii, z możliwością wybrania dowolnego koloru lub programu zmiany kolorów.
KOLOROTERAPIA (CHROMOTERAPIA) – na energię życiową można pozytywnie wpływać za pomocą takich bodźców jak ruch, ucisk oraz kolory – czyli fale elektromagnetyczne w zakresie światła widzialnego. Otaczające nas barwy wywołują w mózgu człowieka określone reakcje , co powoduje wytworzenie impulsów wpływających na pracę narządów wewnętrznych oraz samopoczucie. Emitowane różne odcienie i barwy zależą od długości i częstotliwości fal elektromagnetycznych. Oczy pobierają tę część energii jako konkretny kolor i jest to tylko kilka procent energii zawartej w świetle. Znacznie więcej pozyskujemy przez skórę , co sprawia że kąpiel w nasyconej kolorami wodzie jest jedynym z najbardziej skutecznych zabiegów chromoterapii. Ten zabieg wykorzystywany jest przez lekarzy już od dawna. Państwo również możecie skorzystać z tej wiedzy dla poprawienia swojego zdrowia za pomocą koloroterapii . Propozycja kolorów dla określonych schorzeń : KOLOR BIAŁY – uzupełnia energię, zastępuje słońce, działa pozytywnie na układ krwionośny, wzrok, koordynację. KOLOR ŻÓŁTY – pobudza umysł, koi bóle głowy, mięśni, gardła i tarczycy. KOLOR POMARAŃCZOWY – wzmacnia system nerwowy, leczy bezsenność, nadwagę, ułatwia koncentrację, odpręża, wycisza, zalecany w stanach nerwicowych, astmie, zapaleniu oczu, chorobach żołądka i serca. KOLOR ZIELONY – poprawia nastrój, przeciwdziała nerwicy i dolegliwościom sercowym, łagodzi stany zapalne i podrażnienia. KOLOR CZERWONY – pobudza aktywność emocjonalną i umysłową, łagodzi depresję, poprawia układ krążenia, bóle głowy, kolki, bezsenność. KOLOR FIOLETOWY – oczyszcza skórę, przyśpiesza krążenie pomaga w leczeniu cellulitu i migreny.   PŁUKANIEdo zapewnienia większej higieny służy program automatycznego przepłukiwania układu masażu wodnego bieżącą wodą po każdej kąpieli. Funkcja ta może być rozbudowana o całkowicie automatyczny i bezpieczny układ dozowania płynu neutralizującego grzyby i bakterie.   OSUSZANIEkażda wanna z masażem powietrznym wyposażona jest w program osuszania układu po kąpieli. Po wypuszczeniu wody z wanny system automatycznie włącza pompę powietrza w celu usunięcia resztek wody i osuszenia układu. PRAGNIEMY UDZIELIĆ PAŃSTWU KILKU WSKAZÓWEK DOTYCZĄCYCH SPOSOBU KORZYSTANIA Z HYDROMASAŻU ZE WZGLĘDU NA INDYWIDUALNE POTRZEBY:   1. Zabiegi zimne :
 • Temperatura wody do 31 stopni Celsjusza,
 • Działanie miejscowe przeciwbólowe i przeciwzapalne, ogólne pobudzenie układu krążenia i układu oddechowego,
 • Czas masażu nie dłużej niż 15 minut.
2. Zabiegi w temperaturze obojętnej:
 • Temperatura wynosząca ok. 34stopnie Celsjusza odbierana jest przez ludzi, jako obojętna,
 • Działanie rozluźniające, uspokajające, zmniejszające napięcie mięśni,
 • Czas masażu do 20 minut.
3. Zabiegi ciepłe i gorące :
 • Temperatury wody 38-42 stopnie Celsjusza (wyższa nie jest zalecana),
 • Działanie miejscowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe, przyśpiesza wchłanianie wysięków powstałych w tkankach powierzchniowych podczas przewlekłych procesów zapalnych i pourazowych. Zmniejsza napięcie mięśni: ogólno – rozkurczowe, powoduje przestrojenie autonomicznego układu nerwowego, prowadząc do zwolnienia tętna i częstotliwości oddechów, z poprawą pracy układu krążenia,
 • Czas masażu od 10 do 15 minut.